hír
Bemelegítő programként Szabó István három, 4k-ban felújított klasszikus filmjét vetíti június végén a 10. Ceau, Cinema! fesztivál Bukarestben és…
továbbhír
A Círculo de Bellas Artes, Madrid egyik legnagyobb kulturális központja ad otthont a Fényes szelek - A hetvenes-nyolcvanas évek magyar fiatalsága…
továbbhír
Cristian Mungiu, a kortárs román film egyik legfontosabb rendezője. Február 9. és 12. között, R.M.N. című új filmjének magyarországi bemutatójához…
továbbhír
A gazdag életművéből eddig összeállított legnagyobb retrospektív programmal tisztelegnek Elek Judit filmrendező előtt a Rotterdami Nemzetközi…
továbbhír
A 2022/23-as évadban is folytatódik Kovács Gellért újságíró filmklubja a fővárosi Kino Cafe moziban. A Filmszerész Retro Filmklub: Fábri 105…
továbbhír
Jancsó Miklós mesterműveiből rendeznek retrospektív vetítést a júliusi Ceau, Cinema! filmfesztiválon.
továbbhír
A neves New York-i művészmozi, a Metrograph január 14. és 17. között Jancsó Miklós hat felújított mesterművét tűzi műsorra. A Szegénylegényektől a…
továbbhír
Jancsó Miklós születésének 100. évfordulója alkalmából Kovács Gellért Filmszerész retrospektív vetítéssorozatot indít szeptemberben, ősztől tavaszig…
továbbhír
A Filmalap-Filmarchívum és a Toldi mozi Bódy Gábor munkásságát bemutató vetítéssorozatot szervez 2017. őszén.
továbbhír
Január 22-én ünnepeljük a Magyar Kultúra Napját, ebből az alkalomból a megszokottól eltérő, ünnepi műsorral és kedvezményes jegyárakkal várja nézőit…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié